Wydawałoby się, że życie w dwójke ma same zady i żadnych wad. Jednakże są to pozory, w które nie warto wierzyć. Ponieważ zdarzają się sytuacje, które nie należą do zbyt komfortowych, a ludzie będący w związkach od czasu do czasu marzą o powrocie do samotnego życia. Dlaczego tak się dzieje skoro miłość powinna zmieniać wszystko na lepsze? Zapoznaj się z poniższymi blaskami i cieniami posiadania partnera.

Plusy związku

Poczucie bycia kochanym i akceptowanym jest jednym z najistotniejszych dla dobrego samopoczucia i równowagi psychicznej każdego z nas. Bycie w związku zapewnia je. Oparcie oraz bezpieczeństwo to kolejne aspekty bliskich relacji z drugą połówką. Docenianie oraz wspólne pokonywanie wszelkich trudności pojawiających się w codziennym życiu jest także obecne w każdym, zdrowym związku.

Partnerzy troszcząc się o siebie nie dopuszczą do skrzywdzenia ukochanej lub ukochanego. Liczy się nie tylko uczucie, ale także wspólne zainteresowania i życiowe cele. Razem znacznie prościej je realizować.
Możliwe minusy związku

Mankamenty związków pojawiają się w chwili, gdy między partnerami pojawia się chęć rywalizacji.

Dopóki jest ona motorem napędowym do pozytywnych działań nie oznacza niczego złego. Znacznie gorzej, kiedy staje się destrukcyjna dla uczucia i wewnętrznie niszczy każdą ze stron związku. Przemoc psychiczna polegająca na uszczypliwych uwagach, jakie przestają być zabawnymi to kolejny mankament, który może wystąpić. Ograniczanie relacji z innymi ludźmi to częste zjawisko.

W początkowej fazie zakochania skupiamy się głownie na naszym nowym partnerze. Przez to zaniedbujemy przyjaźnie, a często także rodzinę. Odcięcie się od otaczających nas ludzi nie jest dobrym sygnałem i powinniśmy temu jak najszybciej zapobiegać. Wskazana jest równowaga, która oznacza iż nie spędzamy całego wolnego czasu jedynie w objęciach swojej drugiej połówki.

Warto dać sobie wolne od siebie raz na jakiś czas i dbać również o znajomości z pozostałymi, bliskimi nam ludźmi.

home appliances manufacturers