Nie wszystkim parom pisany jest happy end z ślubem, gromadką dzieci i pięknym domem. Zdarzają się związki, które bezwzględnie dla dobra obu stron powinny zostać zakończone. Określa się je mianem toksycznych związków. Poniższy artykuł opisuje kilka sygnałów ostrzegawczych, jakie nie powinny być nigdy ignorowane. Zastawiasz się czy Twój związek ma szansę na przyszłość usłana różami? Sprawdź czy nie występują w nim poniżej przytoczone minusy. Toksyczne zachowania – znaki ostrzegawcze Czy Twój partner lub partnerka często powoduje kłótnie? Nieustanne nerwy wzbudzane przez niewłaściwe zachowanie partnera nie wróża niczego dobrego na przyszłość. Sprzeczanie się jest rzeczą naturalna w relacjach, ale kiedy dochodzi do niego notorycznie nie jest to dobry znak. Zwłaszcza, gdy powodem ostrej wymiany zdań bywają błahostki lub sprawy z przeszłości.

Nie warto tkwić w takim związku i tracić nerwów. Samolubność to kolejny powód do rozstania. Jeśli któraś ze stron myśli tylko o sobie i nie zuaważa potrzeb partnera w przyszłości ta postawa może ulec tylko pogorszeniu. Samolubstwo może być widoczne nawet w przygotowaniu posiłków czy podczas wielu trudnych sytuacji. Pojawia się tutaj również brak wsparcia. Kiedy potrzebujesz psychicznego oparcia w najbliższej Tobie osobie, a ona Cię ignoruje wiedz że spotkasz się z taką sytuacją nie raz. To nie jest dobre. Ponieważ otaczamy się ludźmi po to by nas wspierali nie tylko materialnie, lecz również duchowo.

Zwłaszcza, gdy są naszymi partnerami. Nie szanowanie zdania drugiej strony i częste przejawy ogólnego braku szacunku to kolejne aspekty skreślające szczęśliwą przyszłość. Kiedy jest ono okazywane publicznie sytuacja pogarsza się jeszcze bardziej. Brak możliwości rozwoju intelektualnego, a także duchowego to też sygnał na jak najszybsze zakończenie relacji. Nie powinniśmy łączyć się w pary z osobami, jakie uniemożliwiają osobisty i zawodowy rozwój. Ponieważ będą nam przez całe życie podcinać skrzydła i bez nich możemy osiągnąć znacznie więcej niż w pojedynkę. Każdy przejaw raniącego zachowania, które może być bardzo destrukcyjne dla partnera powinien powodować zapalenie się lampki ostrzegawczej. Warto dodać, że przejawy nieodpowiedniego postepowania z czasem mogą stać się jeszcze trudniejsze do zniesienia.

Oprócz przemocy psychicznej i dochodzi przemoc fizyczna, a wtedy nie ma innej drogi niż ta prowadząca do ostatecznego zakończenia relacji. .