Współcześnie coraz częściej i głośniej słyszymy o zaburzeniach psychicznych. To dlatego, że dotykają one coraz szerszą grupę społeczeństwa, ze względu na obecny sposób życia – w ciągłym biegu i stresie. Do najczęściej występujących zaburzeń psychicznych można z pewnością zaliczyć wszelkiego rodzaju uzależnienia takie jak alkoholizm, czy narkomania. Są to zaburzenia, które dotykają osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej. Używki dają im złudną nadzieję poprawy i lepszego życia, w konsekwencji czego prowadzą do coraz silniejszego uzależnienia.

Podobnie jest z anoreksją i bulimią. To zaburzenia, które dotykają ludzi niepewnych siebie. Ludzi, którzy nie akceptują siebie. Coraz popularniejsza jest także schizofrenia, której początki dają trudne przeżycia i stresujące sytuacje, dla których chory nie widzi wyjścia. Zaburzenia psychiczne są współcześnie coraz popularniejsze ze względu na otaczający nas świat, który nierzadko nas przytłacza.

Jeśli będziemy pewni siebie i swojej wartości i jeśli będziemy otaczać się ludźmi, którzy pomogą nam w każdej sytuacji, możemy mieć pewność, że nie dotkną nas zaburzenia psychiczne.