To jak się czujemy ma wpływ na nasz wygląd zewnętrzny. A to jak wyglądamy, zależy od tego jak się czujemy. Dlatego też tak ważne jest, abyśmy czuli się i wyglądali dobrze.

Abyśmy byli dumni z tego kim jesteśmy i co udało nam się osiągnąć. Tylko w takiej sytuacji będziemy naprawdę szczęśliwi, a dzięki temu zdrowi. Jeśli czujemy się źle i nie doceniamy siebie, istnieje dużo większe prawdopodobieństwo, że nasze zdrowie psychiczne ulegnie pogorszeniu.

Co za tym idzie, przestaniemy o siebie dbać i będziemy jeszcze bardziej niezadowoleni z siebie. Nasze zdrowie psychiczne ma bowiem kolosalny wpływ na to jak wyglądamy i co sobą reprezentujemy. Jeśli jesteśmy w pełni zdrowi, staramy się wyglądać jak najlepiej, dla siebie i otoczenia.

Jeśli zaczynamy chorować, nasz wygląd nas nie obchodzi i jest nam wszystko jedno jak wyglądamy. Przez to jeszcze bardziej krzywdzimy siebie i oddalamy się od społeczeństwa. Jeśli zauważysz więc u siebie, lub swoich bliskich, że podejście do własnego wyglądu się zmieniło – zareaguj.

Zadawaj pytania, rozmawiaj i analizuj odpowiedzi. Dzięki takiej rozmowie będziesz w stanie zapobiec pogłębieniu się choroby.