W biurach poważnych przedsiębiorstw zwykle bardzo dba się o czystość. Nic dziwnego – w końcu to dzięki nienagannemu porządkowi klient decyduje się zaufać danej korporacji, a biznesmen uznaje ją za godnego partnera.

Oczywiście jego zachowanie spoczywa przede wszystkim w rękach zatrudnionej firmy sprzątającej. Istnieje jednak takie pojęcie jak „dobro wspólne”, o które powinni dbać tak naprawdę wszyscy obecni w budynku.

Chodzi tutaj głównie o pomieszczenia, takie jak łazienki, palarnie, kuchni służbowej oraz sprzęty, takie jak chociażby automaty z kawą i herbatą. Jeśli chodzi o kuchnię, powinno się zawsze zmywać po sobie, by kolejni jej użytkownicy nie musieli sprzątać cudzych brudów.

Gdyby coś się rozlało lub rozsypało także warto to od razu wytrzeć lub pozbierać. W łazience przy myciu rąk powinno się natomiast uważać, by nie zachlapać całej przestrzeni wokół, a jeśli już się tak zdarzy, bądź przypadkowo skapnie gdzieś mydło, należy także wszystko dokładnie powycierać.

W razie, gdy dostrzeże się awarię suszarki bądź dostrzeże się braki w wyposażeniu łazienki (na przykład kończący się papier czy ostatnie papierowe ręczniki), warto zgłosić sprawę komuś, kto się tym zajmuje.