Jeśli jesteśmy przy temacie polskich plaż, to należy powiedzieć, że miejscowości nadmorskich o typowo wypoczynkowym profilu mamy w Polsce bardzo wiele. Na całym pasie wybrzeża rozciągają się wsie, miasteczka i całkiem spore miasta, z których każde oferuje przyjemne doświadczenia.

Plaże mamy piękne w skali światowej i to bez dwóch zdań, jednak jest jeden kurort, który należy szczególnie wyróżnić. Jest nim Świnoujście – nieduże miasto położone na Pomorzu Zachodnim, tuż obok granicy z Niemcami.

Tam właśnie znajduje się bardzo szeroka i doskonale utrzymana plaża, na którą w lecie podążają setki tysięcy turystów – nie tylko Polaków. Mieszkający w pobliżu Niemcy też z entuzjazmem oddają się plażowaniu u nas, ponieważ pobyty w polskich kurortach są dla nich tańsze, a poziom zaplecza turystycznego coraz częściej wyprzedza to, co można zastać w Niemczech.

Świnoujska plaża to perełka głównie ze względu na sterylną wręcz czystość. Każdego dnia cała jej powierzchnia jest sprzątana za pomocą specjalnych maszyn, które usuwają wszelkie zanieczyszczenia.