Dziś niemal każdy nadmorski kurort oferuje możliwość wypożyczenia sprzętu, który w czasie plażowego wypoczynku jest niezbędny, aby cieszyć się wygodą i komfortem. Leżaki czy specjalne fotele plażowe są ogólnie dostępne.

Bardzo często hotele oraz pensjonaty oferują możliwość ich całkowicie darmowego wypożyczenia, co jest miłym ukłonem w stronę urlopowiczów. Jadąc zagranicę na pewno nie mamy ochoty na to, aby zabierać ze sobą takie przedmioty – są one ciężkie, zajmują sporo miejsca, a rozmiar bagażu jest zazwyczaj ograniczony regulaminami linii lotniczych lub przewoźników autokarowych.

Ewentualnie możemy kupić leżak na miejscu, ale i tak nie będzie możliwości zabrania go ze sobą, więc tak naprawdę wyrzucimy pieniądze w błoto. Stąd wypożyczanie wydaje się najrozsądniejszym rozwiązaniem, na jakie możemy się zdecydować w czasie wyjazdu.

Jeśli plaża będzie piękna i słoneczna, a widok na morski bezkres pełen uroku, to do opalania się wystarczy tak naprawdę koc rozłożony na piasku. Reszta to tylko dodatki, które nie zastąpią tego, co na plaży najważniejsze.