Argentyńska część Patagonii kryje w sobie niezwykłe naturalne piękno, jakim jest Park Los Graciare. Właściwie jedno słowo może zobrazować wszystko, czym charakteryzuje się ten słynny na całym świecie park, a mianowicie lodowiec.

Bowiem teren parku pokrywa lodowa warstwa, na którą składają się aż trzy potężne lodowce. Jednak to nie wszystko, bowiem takich zmrożonych wzniesień jest tu o wiele więcej, które wraz z polodowcowymi jeziorami tworzą niezwykle magiczną scenerię.

Liczne odłamki lodowych skał, czy też cofające się i wpływające do jezior ściany lodowca, wyglądają niebezpiecznie, a jednocześnie fantastycznie. Warto zwrócić uwagę, że tylko część parku jest otwarta dla turystów, bowiem cała reszta to ściśle chronione tereny, gdzie widoki z pewnością są jeszcze bardziej bajecznie.

Park można odkrywać na wiele sposobów, spacerując u podnóża tych mroźnych gór, pływając łódką po jeziorach, ale także wspinając się po ścianach lodowców. W ostatnim przypadku warto mieć doświadczenie i oczywiście odpowiedni sprzęt.

www.zbierajdzwieki.pl