Wbrew pozorom, w świecie biznesu bardzo ważny element stanowią kwiaty. Można je tam wykorzystywać na wiele sposobów – jako dekorację biura, ozdobę podczas różnorodnych spotkań czy uprzejmy, taktowny prezent, którego nikt nie potraktuje jak łapówki.

Okazji, odpowiednich do ofiarowania bukietu kwiatów, może być naprawdę sporo. Jeśli do firmy przyjeżdża ważny klient bądź partner biznesowy nie zaszkodzi go nimi przywitać.

Oczywiście, jeśli przedstawiciel danej korporacji zjawia się na spotkaniu w innym przedsiębiorstwie, też może przynieść kwiaty jako uprzejmy podarunek. Można też dawać bukiety w przypadku Dnia Kobiet czy Dnia Szefa, coraz częściej obchodzonego także w polskich biurach.

Kwiaty nie będą też niestosowne na imprezach firmowych, organizowanych z dowolnych powodów. W sytuacjach biznesowych niestosownie jest wręczać kwiaty w doniczkach.

Przyjmuje się, że partnerom i klientom podaje się bukiety z ciętych róż, gerber lub frezji, których koniecznie powinna być nieparzysta liczba. Nigdy też nie wręcza się ich w opakowaniu i zawsze zostają one podane główkami do góry.

Osoba, która otrzyma kwiaty, powinna natomiast niezwłocznie wsadzić je do wazonu, a następnie ustawić w widocznym miejscu.