Decydując się na optymalne zaaranżowanie swojej kuchni możemy śmiało skorzystać z możliwości jakie daje nam zamówienie mebli na wymiar. O plusach tego rozwiązania wspomnieliśmy już w poprzednich wpisach, teraz warto przyjrzeć się mu bliżej. Pierwszym krokiem jaki musimy wykonać, aby móc za jakiś czas cieszyć się idealną kuchnią, jest dokładnie wymierzenie całego pomieszczenia.

Chodzi tu zarówno o długość i szerokość ścian, ale także głębokość wnęk, umiejscowienie przyłączy wodociągowych i elektrycznych oraz wymiary otworów okiennych. Komplet danych należy przedstawić w postaci prostego planu – rzutu pomieszczenia. Informacje te trafiają następnie do projektanta.

Bazując na uzyskanych od klienta informacjach można zabrać się za uszykowanie projektu. Będzie on zawierał proponowaną lokalizację wszystkich mebli oraz sprzętów wraz z ich wymiarami. Solidne studio będzie dążyło do tego, by pokazać zleceniodawcy kompletną wizję przyszłej kuchni.

Najlepiej w tym celu sprawdzi się wizualizacja 3D, którą można wykonać za pomocą specjalnego programu komputerowego. Jest ona w stanie oddać bardzo precyzyjnie wygląd planowanej kuchni – z uwzględnieniem kolorów i wzornictwa włącznie. Kuchnia to również sprzęt AGD.

Z jego zakupem lepiej poczekać, gdy projekt będzie gotowy, a meble będą już fizycznie istnieć. Dopiero wtedy należy kupić lodówkę, kuchenkę czy zmywarkę, która idealnie zmieści się w wolnych przestrzeniach. Istnieje również możliwość zamówienia tych urządzeń bezpośrednio w studiu projektowym, co pozwala zazwyczaj nieco zaoszczędzić.

amica