Kuchnia do zabudowy składa się z płyty oraz piekarnika. Jest alternatywną dla klasycznej kuchenki. Oddzielne elementy umożliwiają montowanie ich w różnych konfiguracjach i tak, by użytkowanie kuchenki było jak najwygodniejsze.

Płyta i piekarnik mogą być sprzedawane w komplecie lub osobno. Kuchnia kupiona w zestawie umożliwia zainstalowanie jej w tradycyjnej konfiguracji, czyli umieszczeniu płyty na blacie, a pod nią piekarnika. Elementy nie muszą mieć wspólnego zasilania.

Piekarnik może być elektryczny, a płyta mieć palniki gazowe. Elementy zakupione oddzielnie wiążą się z większymi kosztami, ale z drugiej strony dają większą możliwość aranżacji. Jeżeli częściej gotujemy niż pieczemy, warto zainwestować w lepszej jakości płytę.

Jeśli jest odwrotnie, dobrze jest skupić się na piekarniku i jego możliwościach. Kuchnia do zabudowy to dobre rozwiązanie jeśli zależy nam na estetycznym, ale i praktycznym aspekcie. Zakupiona w komplecie lub osobno daje możliwość aranżacji według własnego pomysłu.

http://www.meblehoreca.pl/meble/krzesla-do-gastronomii