Skoro mamy zamiar podróżować – czy to po kraju, czy poza jego granicami – to musimy mieć jakiś środek transportu. Możliwości w tym zakresie jest naprawdę sporo, a my zajmiemy się teraz pociągami.

Przez wiele lat w Polsce na kolej narzekano, choć od pewnego czasu można zauważyć progres. Składy są w coraz lepszym stanie technicznym, rzadziej się spóźniają, a obsługa pasażerów na kolei zdecydowanie poprawiła się na plus.

Ciekawie wygląda także sieć połączeń kolejowych, która ulega okresowym modyfikacjom, ale ogólnie rzecz biorąc wypada całkiem nieźle. Przede wszystkim oko cieszą liczne połączenia pomiędzy największymi polskimi miastami, dzięki którym nie ma problemu z dojazdem z Poznania do Warszawy czy z Krakowa do Wrocławia.

Również dworce prezentują się coraz okazalej – te w największych metropoliach spełniają europejskie standardy, a modernizacja dotyka również dworców w znacznie mniejszych miejscowościach. Jeśli zatem chcemy podróżować po Polsce, pociąg stanowi dobry pomysł – także z racji atrakcyjnych finansowo promocji, takich jak kultowy „bilet podróżnika”.