Kolorowe etykiety zdobią nie tylko słoiki z przetworami, butelki z winami i nalewkami, ale również butelki z piwami. Oczywistym jest, że produkty znajdujące się na sklepowych półkach taką etykietę muszą posiadać. Ale również nasze domowe wyroby można przyozdobić tego typu naklejkami. Na takiej etykiecie widnieje nazwa piwa, rodzaj chmielowego trunku, jego moc i data przydatności do spożycia.

Nie bez znaczenia pozostaje również motyw graficzny, który przyciąga wzrok. Etykiety na piwo są najczęściej owalne, prostokątne lub kwadratowe. Oczywiście mogą przybierać też inne kształty, różne kolory i wymiary. Mogą być także wykonane z rożnych materiałów i drukowane różnymi technikami.

Bez względu na to, czy chcesz zaprojektować etykietę na domowy wyrób piwa czy zależy Ci na bardziej profesjonalnym wydruku, powinieneś wiedzieć, czym kierować się przy wyborze tego typu naklejek na butelki.

Pomysłowe etykiety na piwo domowe i rzemieślnicze

Ostatnio bardzo popularne stały się piwa rzemieślnicze, będące ciekawym wyborem dla osób lubiących poznać nowe smaki. Jednak nie tylko smak je wyróżnia, ale bardzo często również design etykiety. To właśnie etykiety znajdujące się na butelkach tego typu piwa przyciągają wzrok klientów.

Nie są tak sztampowe jak etykiety popularnych piw, które znajdziemy w pobliskich sklepach. Warto zatem zainspirować się właśnie takimi etykietami na piwo zanim zabierzemy się za projektowanie własnych. Jak ciekawe formy mogą przybierać etykiety?

  • Kolorowe etykiety na piwo z komiksowymi rysunkami różnych postaci
  • Oryginalne etykiety zaprojektowane przez znanych grafików
  • Etykiety w formie rysunkowej z dziełami sławnych rysowników
  • Humorystyczne etykiety stawiające na grę słów
  • Etykiety wysokiej jakości wykonane z papieru kredowego
  • Minimalistyczne i eleganckie etykiety stawiające na prosty font, stonowane kolory i minimum informacji

Etykiety na piwo – o czym jeszcze pamiętać?

Oryginalny design etykiet na piwo, który przykuwa wzrok to oczywiście nie wszystko. Warto pamiętać o tym, by etykiety te były wykonane z dobrej jakości materiałów, by chłodzenie trunku w lodówce nie sprawiło, że papierek zacznie odchodzić od butelki.

Materiał etykiety powinien być wytrzymały i odporny na różne czynniki. Na etykiecie powinniśmy zawrzeć też wszystkie ważne informacje – nazwę i rodzaj piwa, skład trunku oraz datę jego przydatności.