W każdej firmie, niezależnie od tego, czy będzie to ogromna korporacja, czy niewielkie biuro na przedmieściach, obowiązuje pewna etykieta, którą pracownicy powinni przestrzegać. Jednak, poza przepisami, ustalanymi zwykle przez szefostwo, warto też po prostu pamiętać o dobrych manierach, znacznie ułatwiających codzienne funkcjonowanie i współpracę w zespole.

Panowie powinni pamiętać, by przepuszczać swoje koleżanki w drzwiach, gdyż to właśnie świadczy o dobrym wychowaniu oraz okazywaniu szacunku płci pięknej. Każdy pracownik powinien też przynajmniej raz dziennie sprawdzić służbową skrzynkę poczty elektronicznej, by nie odpisywać na maile po upływie dwudziestu czterech godzin, co mogłoby być poczytane za lekceważenie.

Jeśli odbiera się telefon, lepiej wyjść z pomieszczenia, w którym przebywa się z innymi pracownikami. Wówczas rozmowa nie rozprasza innych, którzy mogą dalej spokojnie pracować.

Kultura osobista nakazuje też pozdrawiać portiera oraz panie, sprzątające w biurze – oni w końcu również wykonują swoją pracę i nie zasługują, by traktować ich jak powietrze. W przypadku szefa działu natomiast taktowne będzie zwoływanie zebrań z odpowiednim wyprzedzeniem (oczywiście, poza nagłymi wypadkami) oraz równie szybkie powiadamianie o ich odwołaniu bądź przełożeniu.